Haber

Antalya’dan başarılı sporcular

Antalya Gençlik ve Sporİl Müdürü Yavuz Gürhan, başarılı sporcuları tebrik etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Okul Sporları Atletizm Judo Karate Türkiye Şampiyonası’na Antalya’dan katılan sporcular başarılı dereceler elde etti. Bursa’da düzenlenen Yıldız Kızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda Beril Kaya ve Elif Bayar şampiyon, yıldız erkeklerde Ali Karabacak üçüncü, küçük bayanlarda Aysel Olga Demir üçüncü, Liuaza İsmailov dördüncü ve küçük erkeklerde Demirhan Daban üçüncü oldu.

Yıldız Türkiye Karate Şampiyonası’nda Zeynep Erva ve Efe Sağdıç ile Küçük şampiyon olurken, Gökberk Erduran ikinci, Yaren Buğlem Gencer, Eda Öz, Ela Sude Safi ve İlayda Gence üçüncü oldu.

Öte yandan Kuzey Makedonya’da düzenlenen Judo Balkan Şampiyonası’nda Elif Sala umutlar kategorisinde ikinci oldu.

Başarılı sporcularla bir araya gelen Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan şu ifadeleri kullandı:

“Okullarımız sadece eğitimde değil çeşitli branşlarda sportif başarılara imza atmaya devam ediyor. Okul sporları alanında önemli başarılara imza atan öğrenciler, eğitim ve sporu buluşturma becerisini de ortaya koyarak ailelerini ve öğretmenlerini gururlandırıyor. Bu başarı okul sporları alanında da önemli başarılara imza atıyor. Türk sporunun yükselen çizgisidir.Spordaki başarılarıyla okullarını en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimiz, genç nesillere de ilham kaynağı olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu