Ekonomi

Artan madenci satışlarına rağmen Bitcoin 18 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

Piyasa direncinin çarpıcı bir göstergesi olarak Bitcoin Perşembe günü yılın en yüksek seviyesine ulaşarak bir buçuk yılın en yüksek fiyat noktası olan 36.847 dolara ulaştı. TheMinerMag’den gelen veriler Ekim ayında Bitcoin’in tasfiye/üretim oranında önemli bir artış olduğunu ve %105’e yükseldiğini ortaya çıkarmasına rağmen bu yükseliş eğilimi devam etti. Bu rakam, önceki üç ayda kaydedilen oranlarla tam bir tezat oluşturuyor (Temmuz’da %64 ve hem Ağustos hem de Eylül’de %77).

Bitcoin’in Fiyatın son dönemde 34.000 doların üzerine çıkması madencilerin satışlarında önemli bir artışa yol açtı. Platform X’te kripto veri analisti olan Ali, madencilerin Ekim sonu ve Kasım başında yaklaşık 175 milyon dolar değerinde 5.000’den fazla Bitcoin sattığını belirtti. Bu satış dalgası, madencilerin madencilik yaptıklarından daha fazla Bitcoin’i tasfiye ettiğini gösteren daha geniş raporlarla tutarlıdır.

Piyasa gözlemcileri madencilerin bu satış dalgasını, beklenen Bitcoin halving etkinliği öncesinde stratejik bir hamle olarak yorumluyor. Bu olayın blok ödüllerini yarı yarıya azaltarak madencilerin davranışlarını ve Bitcoin’in piyasalardaki kullanılabilirliğini etkilemesi bekleniyor. Madenciler tarafından yapılan önemli satışlara rağmen, Bitcoin’in değeri sadece korunmakla kalmadı, aynı zamanda arttı; bu da kripto para biriminin sağlam talep dinamiklerini ortaya koyuyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu