Haber

Atatürkçü Düşünce Derneği’nden ‘Taklit Atatürk’e tepki: Yakışıksız gösteri

‘Atatürk’e benzediği’ tezini ortaya koyan bireylerin sayısı son dönemde giderek artıyor.

Bazıları sosyal medya üzerinden bağış topluyor, bazıları da mareşal üniformasıyla etkinliklere katılarak kendilerine ‘Paşam’ adını takıyor.

Özellikle 29 Ekim ve 10 Kasım döneminde vatandaşın duygularını istismar edenlerin sayısı her geçen yıl artıyor.

Bunun son örneği Muğla’da yaşandı…

Masaları tek tek dolaştı

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Milas ilçesinde düzenlediği Cumhuriyet Balosunda masaları tek tek gezen ‘sahte Atatürk’ gündeme geldi.

1 saatte 10-25 bin lira arası kazanın

İsminin Necdet Bardak olduğu öğrenilen şahsın bir saatlik sofra selamlamasından 10-25 bin lira arası kazandığı belirtildi.

Necdet Bardak’ın bir etkinlikte masalarda oturanları Mareşal Atatürk kıyafetiyle selamlaması özellikle CHP içinde büyük tepkiye neden oldu.

“Yasal bir engel yok, yapmaya devam edeceğim”

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından açıklama yapan emekli öğretmen Necdet Bardak, şunları söyledi: “Önümde hukuki bir engel yok, yapmaya devam edeceğim”söz konusu.

ADD’den tepki

Tepki veren görüntülerin ardından ADD Milas Şubesi’nin 26 Ekim’de düzenlediği ve 11 Kasım’da sosyal medyada görüntüleri ortaya çıkan etkinliğe ilişkin Atatürkçü Düşünce Derneği’nden yazılı açıklama yapıldı.

Uygunsuz bir gösteri olduğunu söylediler

Açıklamada, “Masalarda mareşal üniformasıyla dolaşıp selam veren şahsın, kendisini değişmez liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’le kıyaslayarak yaptığı uygunsuz gösterisi, gerek bizde gerekse kamuoyunda, basında ve sosyal medyada tepki ve üzüntüyle karşılanmıştır. “ifadeler kullanıldı.

“Bu üzücü olayı tasvip etmiyoruz”

ADD’nin “Atatürk bu kadar gereksiz gösterilerle anılmamalı”Doğru olmadığı vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Atatürk’ün ölümsüz ideolojisi, ülkemiz ve dünya siyasetini etkileyen fikir ve politikaları, yarattığı eşsiz aydınlanma devrimi, bu tür sembollerle tanımlanamayacak kadar pahalı ve değerlidir. Milas şubemizde yaşanan bu üzücü olayı Atatürkçü Fikir Derneği Genel Merkezi olarak tasvip etmediğimizi, konuyla ilgili gerekli incelemelerin kurullarımızca yapıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu