Haber

Depremzedeler için düzenlenen maçta mücadele! Olaylı derbiye polis müdahale etti

Depremzedelere destek amacıyla düzenlenen Kocaelispor- Sakaryaspor Hazırlık maçında iki kez kargaşa yaşandı. Karşılaşmanın ilk yarısında Sakaryaspor tribününde gerginlik yaşandı. Taraftarların tribünlerde tartışmasıyla başlayan olay, bir anda alevlenerek kavgaya dönüştü.

ÇEVİK GÜÇ GİRİŞİ

İsyan grupları tribünlere giderek müdahale etti. Taraftarlarla bu kez çevik kuvvet ekipleri arasında tartışma çıktı. Birkaç kişi polis ekipleri tarafından tribünlerden alınarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Kısa süreli gerginlik daha sonra normale döndü.

SAHAYA ATLADI VE EŞARPINI AÇTI

Sahaya atlayan bir Sakaryaspor taraftarının ardından Kocaelispor tribünlerine giderek eşarbını açtı. İki takımın seyircileri arasında gerginlik yaşandı. Ardından gerginlik iki takımın tribünlerine de taşmaya başladı. Kocaelisporlu taraftarlar da sahaya inerek başörtüsünü gösteren Sakaryasporlu taraftarı kovaladı. Dostluk maçı öncesinde olaylar yaşanırken, güvenlik güçlerinde de gergin anlar yaşandı. Olaylı başlayan maç, olaylı bitti. Çok sayıda taraftar gözaltına alındı.

FUTBOL TARAFTARLARININ TEPKİLERİ

Depremzedeler için düzenlenen maçta çıkan arbede futbolseverleri üzdü. Sosyal medya olaylara tepki gösterdi.

SAKARYASPOR KAZANDI

Toplam 17 bin 500 biletli seyirci tarafından izlenen karşılaşma, Sakaryaspor’un 2-0’lık üstünlüğüyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu