Teknoloji

GTA Online PS4 ve Xbox One ile Sınırlı Olacak

Rockstar Games internet sitesinde yapılan duyuruyla birlikte GTA Online artık PS4 ve Xbox One için kullanımdan kaldırılacak. Peki bu sonlandırmalar neler içerecek? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: GTA 6 Minecraft Rekorunu Kırdı


Sektörün ağır toplarından biri olan Grand Theft Auto geliştiricisi ve yayıncısı, çevrimiçi GTA oyununu Ekim 2013’te oyuncularla buluşturdu ve son on yılda çok sayıda genişleme paketi ve güncellemeyle oyunu güncel tutmayı başardı. Halihazırda milyonlarca oyuncuya sahip olan GTA Online’ın PS4 ve Xbox One için kullanımdan kaldırılacağı haberi büyük bir üzüntü yarattı diyebiliriz.

GTA Online, PS4 ve Xbox One Konsollarında Küçülecek: Elveda Rockstar Editor!

Söz konusu sonlandırmanın, gelecekteki güncellemelerin her iki konsol versiyonunda da yayınlanması için gerekli olduğu söyleniyor. Bu bağlamda artık sekizinci nesil konsollarda eskisi kadar verimli çalışmadığı söylenen Rockstar Editor’ın, 20 Şubat 2024 Geçmiş durumu nedeniyle PlayStation 4 ve Xbox One’da oluşturduğunuz kliplere ve projelere erişilemeyecek. PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için klip düzenleme uygulaması aktif olarak kullanılmaya devam edecek.

Özellikle Rockstar Games “Önceki nesil konsolların teknik yetenekleri dahilinde mümkün olanın sınırlarına yaklaşmaya başladığımızda, PlayStation 4 ve Xbox One’da gelecekteki GTA Online güncellemelerini etkinleştirmek için gerekli adımları atıyoruz.”dedi ve devam etti. “Bu güncelleme, platformların istikrarını sağlamaya yardımcı olacak ve GTA Online eklemeleriyle mümkün olduğu kadar uzun süre güncel kalmalarını sağlayacak.”

Bu noktada küçük bir hatırlatma olarak GTA 5 oyunundaki başarıları/kupaları %100 tamamlamak için Rockstar Editor tarafında yapmanız gereken bazı şeyler olduğunu söyleyelim. Öyle ki Rockstar Editor ile bir görsel oluşturup paylaşmanız gerekiyor. ‘Vinewood Vizyoner’ve on adet görsel oluşturup dışa aktarmanız gerekiyor ‘Görkemli’Ayrıca başarıların / kupaların kilidini açmanız gerekir.

sarigol-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu