Haber

Gürcistan, AB’nin Gürcistan’a aday ülke statüsü verilmesi yönündeki tavsiyesini “tarihi” olarak nitelendirdi

Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun Gürcistan’a aday ülke statüsü verilmesi yönündeki tavsiyesine ilişkin “Bu, Avrupa Komisyonu’nun tarihi bir kararıdır” dedi. söz konusu.

Garibaşvili basın toplantısında şunları söyledi: “Elbette bu gerçekten tarihi bir gün. Bu, Avrupa Komisyonu’nun tarihi bir kararıdır.” Bunu şöyle değerlendirdi:

Aralık ayında Gürcistan’ın AB’ye aday ülke statüsüne kavuşturulmasını beklediklerini belirten Garibaşvili, “Aralık ayında ülkemizin nihayet bugünkü kararı imzalayıp aday statüsüne kavuşacağına inanıyorum. Ülkemizin bu kararı alacağı söylenebilir. kendini farklı bir gerçeklikte buluyor. Bu şüphesiz Avrupa entegrasyonuna yönelik çok güçlü bir adımdır.” adımdır.” dedi.

Garibaşvili, son 11 yılda AB ile entegrasyon sürecinin güçlendirilmesi yönünde çok etkili adımlar attıklarını vurguladı.

AB Komitesi bugün aldığı kararla Ukrayna ve Moldova ile tam üyelik müzakerelerinin başlatılmasını ve Gürcistan’a aday ülke statüsü verilmesini önerdi.

ulukislahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu