Haber

İsrail Protesto Hareketi Ulusal Güvenlik Bakanını Şiddeti Teşvik Etmekle Suçladı

İsrail protesto hareketi, aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben Gvir’in “sokaklarda kan dökülmesi çağrısında bulunduğunu ve polisi şiddete teşvik ettiğini” söyledi.

Tel Aviv’deki protestoları organize eden gruplardan “Kaplan Gücü Hareketi” tarafından yapılan açıklamada, Tel Aviv’deki hükümet karşıtı gösterilere müdahale eden polis güçlerini “kahraman” olarak tanımlayan Ben Gvir, ırkçılıkla eleştirildi. “Göstericilerin kanının sokağa dökülmesini istiyor” ifadeleri.

Protesto hareketi, daha önce 2004 yılında “bir terör örgütünü (Kach adlı aşırılık yanlısı Siyonist terör örgütü) desteklemekten” hüküm giyen Ben Gvir’e atıfta bulunarak, “terör suçlarından hüküm giymiş bir kişi için İsrail polisinin yürütme organına dönüştürülmesine” karşı uyarıda bulundu. .

Ben Gvir, açıklama hakkında henüz yorum yapmadı.

Başsavcılık Polis Soruşturma Dairesi, Tel Aviv’deki gösteri ve isyanlarla ilgilenen polis birimi komutanı Yair Hanoun ve 4 polis hakkında göstericilere şiddet kullanmak suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Tel Aviv’deki gösteri ve isyanlarla ilgilenen polis biriminin “Hukuk” unsurlarıyla görüşen Ben Gvir, “Sizler bizim kahramanlarımızsınız, çalışmalarım boyunca size destek olacağım” ifadelerini kullandı.

Polis Soruşturma Dairesi’nin polise yönelik davranışının “şaşırtıcı ve oldukça tehlikeli” olduğunu kaydeden Ben Gvir, “Polis Soruşturma Dairesi’ni “Hukuk” unsurlarına karşı caydırıcı hale getirmeyin” tavsiyesinde bulundu.

haberodunpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu