Haber

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile il milli eğitim arasında iş birliği protokolü

Mehmet UZEL(KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin yaşadığı ‘yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından toplumun afet konularında daha fazla eğitilmesi ve bilgilendirilmesi açısından önemli bir işbirliğine daha imza attı.

Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı ile Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında okullarda öğrenim gören öğrenciler başta olmak üzere velilerin ve öğretmenlerin felaket konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Bu protokol kapsamında, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse arasında imzalar atıldı.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık binasında düzenlenen iş birliği protokolünde konuşan Başkan Büyükkılıç, “Afet İşleri Daire Başkanlığımız ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında yapılan protokol uyarınca hem ilçemizde hem de ilçemizde yapılacak çalışmalara ilişkin protokol hazırlandı. her türlü afete karşı önlem alınması ve öğrencilerin bilinçlendirilmesi kapsamında.” “İmzaladık” dedi.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER AFET KONUSUNDA DAHA FAZLA BİLİNÇLİ OLACAK

Büyükkılıç, bu işbirliğinin öğrenci ve öğretmenlerin afetler konusunda bilinçlendirilmesi adına değerli bir çalışma olacağına inandığını vurgulayarak, “İnşallah çocuklarımız, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz deprem veya diğer afet durumlarında daha bilinçli olurlar. Bu konularda daha dinamik, daha dikkatli olacak ve paniğe kapılmadan gerekli tedbirleri alacağız.” Satın alma kapsamında çalışmalar yapılacağını umuyor ve inanıyoruz. Değerli Milli Eğitim Müdürümüze ve ilgili birimimize teşekkür ediyorum. Yapılacak çalışmaların hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, “Büyükşehir Belediyemizle imzaladığımız bu protokol doğrultusunda çocuklarımızı, öğrencilerimizi, velilerimizi ve öğretmenlerimizi afet konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla bir protokol imzaladık.”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Karaköse, “Bireylerin afet anında ve sonrasında tutum, davranış, kriz yönetimi ve sakinliği çok önemli. Biz bu konuda tüm kaynaklarımızı seferber ederken Büyükşehir Belediyemiz de her alanda olduğu gibi bu alanda da bize desteklerini veriyor. Bunun hazırlıkları başladı, çalışmalarımız da bu yönde başlayacak. “Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

cermikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu