Haber

Kılıçdaroğlu’nun Akşener ile ilgili “Ara sıra ülkücü damar var” sözlerine MHP’den sert tepki

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ilan edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında 6’ncı Masa’dan dönen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Meral Hanım cesurdur. Büyük mücadele eder ve bilinmesini isterim. Annesinin kucağını çok iyi bilir, yeri geldiğinde masaya yumruk atmasını bilir. Yeri geldiğinde idealist bir damarı da vardır. Bunu çok iyi biliyorum” dedi Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine MHP’den sert tepki geldi.

“İdealist adam satmaz”

MHP Genel Sekreteri Galip Ataman, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Kılıçdaroğlu ve Akşener’i zehirli sözlerle suçladı. Ataman, “Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’in sofrayı dağıttığını, ortaklarını sattığını, sofra ortaklarını kumarbaz ilan ettiğini, ortaklarına hakaretler savurduğunu Meral Akşener’in idealist üslubuyla açıklamaya çalıştı. Bunları yapan ülkücü olmaz. Kılıçdaroğlu bunları yeterince aklında tutmalı ve kopan IP’yi idealizm üzerinden bağlayacak cezasızlığı işlememelidir.” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER ÜLKÜCÜLER’İN NOTU”

“ÜLKÜCÜ HER ŞEY GEÇİCİ OLARAK GELMEYECEK”

Son olarak Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli altılı masaya, gizli ortağına ve masanın ipini tutan kirli ellere, ‘Bir idealist sıradan bir hayat izleyemez. İdealist, gelip geçici kaprislere talip olmayacaktır.’ Sözü kulaklarına koymalarını öneriyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu