Ekonomi

KPMG Çin ve Asya Pasifik Başkanı: Çin, yabancı sermaye için cazip bir ortam sağlıyor

KPMG Çin ve Asya Pasifik Lideri, Çin’in istikrarlı bir şekilde yüksek düzeyde dünyaya açıldığını, yabancı sermaye için cazip bir ortam sağladığını ve Çin’in ekonomik yapısının optimizasyonuna katkıda bulunduğunu vurguladı.

LAHEY, 11 Kasım (Xinhua) — KPMG Çin ve Asya Pasifik Lideri Honson To, Çin’in son yıllarda dış dünyaya yüksek düzeyde açılmaya devam ettiğini, bunun da çeşitli ülkelerden işletmelerin yatırım yapmasını kolaylaştırdığını ve Çin’de gelişiyor ve yabancı sermaye için çekiciliğini her zaman artırıyor. söylenmiş.

KPMG, denetim, vergi ve danışmanlık sağlayan profesyonel firmalardan oluşan küresel bir hizmet ağıdır.

Yakın zamanda Xinhua ile yapılan yazılı bir röportajda To, yabancı sermaye girişinin Çin’in ekonomik yapısının optimize edilmesinde ve sanayi zincirinin modernizasyon seviyesinin arttırılmasında çok önemli bir rol oynadığını söyledi.

Yabancı yatırımlara yönelik olumsuz listeyi her zaman azaltan Çin hükümetinin, dışa açılmayı genişletme konusundaki kararlılığını gösterdiğini söyledi.

Çin’e yabancı sermaye girişinin miktarı, kalitesi ve ivmesinin arttığını kaydeden To, Çin’deki yabancı sermayenin genel olarak büyük ölçekli, hızlı büyümesi, teknolojiye yönelimi ve iç bölgelere doğru yayılmasıyla öne çıktığını belirtti.

Çin Ticaret Bakanlığı verilerine göre, Çin’de imalat sanayinde fiili yabancı sermaye kullanımı 2023 yılının ilk üç çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 2,4 artarken, yüksek teknoloji sektöründe yabancı sermaye fiili kullanımı da yüzde 2,4 arttı. Üretim bir önceki yıla göre yüzde 12,8 arttı. gül. Bu da yabancı yatırımın kalitesini ortaya koyuyor.

Çin’in ekonomik büyüme beklentilerine değinen To, Çin ekonomisi toparlanmaya devam ettikçe tüketici potansiyelinin giderek daha fazla ortaya çıktığını, hizmet sektörünün her zaman olumlu yönde geliştiğini, Çin ekonomisinin genel eğiliminin olumlu kalacağını söyledi.

orhangazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu