Ekonomi

Kripto girişim sermayesi şirketi, kargaşanın ortasında İngiltere pazarına açılıyor

Investing.com – ABD merkezli girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z), ABD’nin son günlerde kripto bölümüne yönelik olumsuz yaklaşımının ortasında İngiltere’de bir ofis açmaya karar verdi. Faaliyetlerini İngiltere’ye genişletme kararı alan a16z, özellikle kripto şirketlerine yaptığı yatırımlarla öne çıkıyor.

Yıl sonuna kadar İngiltere’de faaliyete geçmeyi planlayan şirket, 2024 yılında düzenlenecek Crypto Startup School etkinliğine de ev sahipliği yapacak.

Birleşik Krallık blok zinciri ve Web3’ün benimsenmesi devam ediyor

a16z’nin İngiltere’deki atılımı, ülkenin Başbakanı Rishi Sunak tarafından da memnuniyetle karşılandı. Blockchain ve Web3 alanındaki konumunu güçlendirmeye çalışan İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, dünyanın önde gelen yatırımcı şirketlerinden biri olan Andreessen Horowitz’in İngiltere’deki ilk uluslararası ofisini açmasından dolayı çok heyecanlı olduğunu söyledi. Sunak, Birleşik Krallık’ın bilim ve teknoloji alanında büyük güç olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini ve Blockchain teknolojisinden güç alan Web3 gibi yenilikçi yaklaşımları benimsemeye devam edeceklerini de söyledi.

Crypto, Blockchain ve Web3’teki en büyük risk sermayesi fonu olan a16z’nin 7,6 milyar dolarlık bir fon büyüklüğüne sahip olduğu bildiriliyor. Şirket ayrıca yönetimi altındaki 35 milyar dolarlık varlığı yönetiyor.

Öte yandan a16z, İngiliz kripto şirketleri Arweave, Aztec ve Improbable dahil olmak üzere birçok kripto şirketine şimdiden yatırım yaptı. Son olarak şirket, yapay zeka alanında Blockchain girişimi olarak yükselen yatırım türü Gensyn’e katıldı.

a16z kripto paranın kurucusu Chris Dixon, İngiltere açılışıyla ilgili yaptığı açıklamada, Biden Yönetiminin ABD’deki kripto para birimini bitirmeye çalıştığını söyledi. Dixon, İngiltere’nin yenilikçi bir yaklaşıma sahip olduğunu ifade ederek, İngiltere’de ilerlemenin daha verimli olacağı görüşünü paylaştı.

ABD çıkışları devam ediyor

A16z’nin son saldırısı, rakip şirket Sequoia Capital’in ABD’den ayrılma kararını açıklamasının ardından geldi. Ayrıca, son zamanlarda büyük merkezi kripto borsalarının ortasında, Bittrex kripto.com, Nexo ve Paxo’nun ülkedeki operasyonlarına son verme kararı aldığı biliniyor. Ek olarak, Binance.US, SEC davasının ardından banka bağlantılarını kaybettikten sonra, ülkede yalnızca kripto tabanlı ticarete devam etme kararı aldı.

Diğer taraftan madeni para tabanıVe İkizler burcuABD gibi ABD merkezli borsalar geçtiğimiz aylarda uluslararası borsa faaliyetlerini açıkladılar. madeni para tabanıBermuda merkezli kripto vadeli işlem borsasının lansmanını duyuran Gemini, İrlanda’yı Avrupa operasyonları için bir merkez ilan ederek faaliyetlerini İrlanda’ya odakladı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu