Haber

Libya’da petrol gelirlerinin adil dağılımı için yasa tasarısı onaylandı

Libya’nın doğusundaki Tobruk kentinde bulunan Temsilciler Meclisi (TM), ülke servetinin ve petrol gelirlerinin dağıtımına ilişkin yasal düzenleme kurulu oluşturmak ve olası bir terörün önlenmesi amacıyla hazırlanan yasa tasarısını onayladı. bu zenginliğin işgali

TM Sözcüsü Abdullah Buleyhik yaptığı yazılı açıklamada, diğer ülkelerin petrol gelirlerinin ve zenginliklerinin adil bir şekilde dağıtılması, kalkınma alanlarında kullanılması ve siyasi amaçlarla kullanılmasının engellenmesi konularının Meclis üyeleri tarafından ele alındığını belirtti.

Kararın oy birliği ile alındığını belirten Büleyhik, şu ifadeleri kullandı:

“Meclis üyeleri gerekli yasal düzenlemenin yazılması konusunu görüştüler. Meclis başkanına bu konuda bir komisyon oluşturma görevi verilmesi oylandı. Buna göre her iki taraftan ilgili üst makamlardan üçer, coğrafi temsile uygun kurumları denetleme ve denetleme komisyonu, enerji ve finans komisyonları, Milletvekilleri ve ilgili uzmanlardan oluşan bir komisyon oluşturulacaktır.

Öte yandan TM’de oylama öncesi yapılan tartışmalarda, gelirlerin bölgelere göre adil dağılımı sağlanana kadar yurt dışına petrol satışının durdurulması kararı da talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu