Haber

Mehmet Y. Yılmaz köşesine ara verdi: ‘Yanılmışım’

Gazeteci Mehmet Y. Yılmaz, seçim sonuçlarının ardından T24’te “Adam Kazandı” başlıklı köşe yazısı ile yazı yazmaya ara verdiğini duyurdu.

“İçinde yaşadığım ve parçası olduğumu düşündüğüm toplumu doğru okuyamadım” ifadelerini kullanan Yılmaz, “İkinci tipte Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2.5 milyonluk oy farkını kapatması artık mümkün değil. ortanın üzerine çık ve bu seçimi kazan”.

İşte Mehmet Y. Yılmaz’ın yazısından bir bölüm:

“Erdoğan ve partisi bir önceki seçime göre ciddi oranda oy kaybetmiş olsa da seçimin kazananı.

Araştırma şirketleri hızla tamamen yanıldı.

ben de yanılmışım

Kimin neden yanlış olduğu benim için önemli değil.

Sanırım neden yanıldığımı öğrendim.

İçinde yaşadığım, parçası olduğumu sandığım toplumu gerçekten okuyamadım.

Elbette Türkiye’nin kültürel ve etnik/dini kimlikler üzerinden üçe bölünmüş olmasının önemli bir faktör olduğunu biliyordum ama Türkiye’nin son beş yılda yaşadığı ‘kötü yönetişim sorunu’nun bir etkisi olabileceğini düşündüm. seçim sonuçları üzerindeki etkisi daha fazladır.

…………

Önümüzdeki 5 yılda Türkiye’yi güzel şeyler beklemiyor diyebilirim.

Bugünden itibaren günlük yazmaya şimdilik ara veriyorum, bir süreliğine ne kadar süreceğini bilmiyorum.”

Mehmet Y. Yılmaz kimdir?

Mehmet Yakup Yılmaz 1956 yılında Malatya’da doğdu. İlkokulu Antalya İhtilal İlkokulunda, ortaokul ve liseyi yatılı olarak tamamladıktan sonra 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun oldu. Denizli Lisesi’nde.

Gazeteciliğe 1975 yılında Ankara’da SBF öğrencisiyken Mehmet Ali Kışlalı yönetiminde Yankı Dergisi’nde başladı. Bir süre derginin Genel Yayın Yönetmenliğini de yaptı.

12 Eylül 1980 darbesinden önce Türkiye İş’e bağlı Yol İş Federasyonu ve YSE – İş sendikalarında basın danışmanı olarak çalıştı, birliğin gazete ve dergilerini çıkardı.

Askerliğini Kara Harp Okulu’nda tamamladıktan sonra mesleğe İstanbul Gelişim Yayınları’nda döndü. Gelişim Yayınları’nda Erkekçe ve Bilim dergilerinde Genel Yayın Yönetmenliği, ardından Gelişim TV Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

1985 yılında Hürriyet’e geçerek Hürriyet Mecmua Grubu’nu kurdu. Tempo, Blue Jean, Playmen gibi dergiler çıkardı.

Daha sonra Süreli Yayıncılık Genel Müdürü olarak atanmıştır. Ercan Arıklı ile birlikte Süreli Yayıncılığın 1 Numaralı Yayıncılığa dönüşüm sürecinde Genel Müdürlük görevini üstlendi. Aktüel, Cosmopolitan, Penthouse, Oya gibi dergilerin kurucu yazı işleri müdürü oldu. Bugüne kadar 30’dan fazla derginin kurucusu olmuştur.

1995 yılı başında Posta gazetesini çıkardı. Yıl sonunda Fanatik gazetesini, 1996 yılı sonunda Radikal gazetesini kurdu ve yazı işleri müdürü olarak görev yaptı.

2000 yılında Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’ne atandı. 5,5 yıl bu misyonu sürdürdükten sonra Doğan Burda Mecmua Grupbu’nun CEO’su görevini üstlendi.

2005’ten Eylül 2018’e kadar Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Ekim 2018’den itibaren T24’te yazmaya başladı.

Gazete köşelerinden derlediği “Kırmızıyı Seçtim Aşk Mavi Altındaydı”, “Bütün Aşklarıma Selam Deyin”, “Aşktan Sonra Hayat Var mı”, “Şaşırma Duygumu Kaybettim, Hiçlik” adlı kitapları yayımlandı. yayınlanan. “Aşk Her Şeyi Affeder mi” adlı uzun öyküsü kitap olarak da yayımlandı.

“Türk medyasında en çok yayın yapmaya başlayan gazeteci” Mehmet Y. Yılmaz, futbolun yanı sıra yeni siyasi gelişmeler üzerine yazı ve yorumlarıyla da tanınıyor.

TAM MAKALE

dumlupinarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu