Haber

Memduh Büyükkılıç’tan tarım ve hayvan buluşması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Gastronominin, ticaretin, sanayinin, eğitimin ve tarihin merkezi Kayseri’de Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara temaslarını kesintisiz sürdürüyor.

Bu kapsamda Önder Büyükkılıç, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

‘Tarım ve ormancılık’ konulu toplantının hayırlı olmasını dileyen Büyükkılıç, “Büyükşehir ve illerin belediye başkanları olarak, Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Özhaseki toplantıya katıldılar. ile illerimizdeki tarımsal faaliyetler ve ormanlık alanlar hakkında konuşuldu. İstişarelerde bulunduk. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi ilgilendiren proje ve hizmetlerle ilgili Ankara’da sık temaslarda bulunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, belediye başkanlarına Bakanlığın Türkiye Yüzyılındaki vizyonunu anlattıklarını belirterek, “Belediye Başkanlarımızla bir araya gelerek Bakanlığımızın Türkiye Yüzyılındaki vizyonunu anlattık ve atılan adımları değerlendirdik. birlikte alacağız. Her ilimizi birer üretim merkezi haline getirmek için yerel yönetimlerimizle görüşmeye ve ortak aklın izinde yürümeye devam edeceğiz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile birlikte Büyükşehir ve İl Belediye Başkanları ile bir araya geldiklerini, illerin tarımsal faaliyetleri ve orman varlıkları hakkında istişarelerde bulunduklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu