Haber

Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan: Biz büyük bir aileyiz

Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, yüzyılın en yıkıcı depreminin yaşandığı ilk günden beri birlik ve beraberlik içinde olan hemşerilerine teşekkür etti. Menemen’de gencinden yaşlısına herkesin unutulmayacak bir dayanışma içinde hareket ettiğini belirten Pehlivan, “Artık afet bölgesinden şehrimize gelen vatandaşlarımız için kenetlendik. Dokunaklı notalarıyla oyuncaklarını bırakan güzel çocuklarımızın gözlerinden, sırtında yemek taşıyan yaşlı teyzelerimizin, amcalarımızın ellerinden öpüyorum. Hep birlikte büyük bir aileyiz” dedi.

Menemen Belediyesi, ülkemizi sarsan depremin ardından depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. İlçede misafir edilen depremzedelerin ihtiyaçları Menemen Belediyesi bünyesindeki sosyal markette karşılanıyor.

“Unutulmaz bir dayanışma var”

Depremin meydana geldiği şehirlerden biri olan Menemen’e gelen vatandaşlarla ilgili açıklamalarda bulunan Önder Yardımcısı Pehlivan, “Ülkemiz yüzyılın en yıkıcı felaketiyle sarsıldı. Menemen halkı olarak daha ilk günden ihanet için güçlerimizi birleştirdik. Bu sıkıntılı günlerde unutulmayacak bir dayanışma örneği sergiledik. Yardımlarımızı hep birlikte deprem bölgesine ulaştırmayı başardık. Şimdi de ilçemize gelen vatandaşlarımız için bu dayanışmayı sürdürüyoruz. Gölpark’ta bulunan Halk Pazarımızda belediyemizin hijyen malzemeleri, her yaştan iç giyim ürünleri, kullanılmamış kışlık ayakkabı ve kışlık giyim malzemeleri, bebek maması ve depremzedeler için gıda malzemeleri gibi birçok malzemeye ihtiyacı olduğunu belirledik. Kıymetli hemşerilerimiz bu ihtiyaç malzemeleri biz getiriyoruz veya alınca bizi arıyoruz. Belediye olarak vatandaşlarımızın dayanışmasına öncülük ediyoruz. Gelen işleri tasnif ederek çalışanlarımız aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz. Dayanışma ve birlik günüdür. Bu konudaki hassasiyetlerinin devam etmesi en büyük temennimizdir.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu