Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kurs Merkezlerinde LGS öncesi sosyal etkinlik

Mersin Büyükşehir BelediyesiSosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesindeki Kurs Merkezlerinde eğitim gören öğrenciler, lgs) sınav öncesi düzenlenen sosyal etkinliklerle teşvik edilir.

Halkkent, Hal, Liberty, Kazanlı, Turgut Türkalp, Mithatpaşa, Çilek ve Eski Ömerli Eğitim ve Öğretim Destek Kurs Merkezlerinin olanaklarından yararlanan öğrenciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Tarsus Tabiat Parkı’nda keyifli dakikalar geçirdi. .

Ulaşımı Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma araçlarıyla sağlanan öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde ve güneşli havada parkı gezdi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Başkanı Cem Karakuş’un eşlik ettiği gezide öğrenciler stres atarken, bir yandan da onlarca çeşit hayvanı yakından görerek bol bol fotoğraf çektiler.

ÇEVİKER: “ÖĞRENCİLERİMİZİ SADECE AKADEMİK OLARAK DEĞİL, PSİKOLOJİK OLARAK DA SINAVLARA HAZIRLIYORUZ”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretim Destek Kurs Merkezlerinde manevi danışman olarak görev yapan Çeviker, temel branş derslerinin yanı sıra manevi yönden de öğrencileri sınava hazırladıklarını belirterek, “Biz öğrencilerimizi sınava değil sınava hazırlıyoruz. sadece akademik ama aynı zamanda psikolojik olarak.Gerçekleşecek olan LGS’den kısa bir süre önce sınav stresinden bir kaç saatliğine de olsa uzaklaşmaları için Tarsus Hayvanat Bahçesi’ne bir gezi düzenledik.Bu gezimizde merkezden öğrencilerimiz Tarsus’ta 8 şube bir araya geldi. Bunu da gördüler” dedi.

Yıl boyunca eğitimler, birebir çalışmalar, haftalık deneme sınavları ve motive edici etkinlikler gibi imkanlarla öğrenci ve velilere destek olmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Çeviker, “Yıl boyunca tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. Emeklerinin karşılığında şimdiden sınav başarısı ve güzel sonuçlar alacaklarına inanıyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu