Haber

Milletvekili Taşdoğan Karkamışlıların acısını paylaştı

Gaziantep’in Karkamış ilçesine, Suriye bölgesindeki PKK/ YPG’li teröristler tarafından düzenlenen terör hücumun akabinde MHP Gaziantep Milletvekili Doç.Dr. Ali Muhittin Taşdoğan bölgeye gelerek esnaf ve vatandaşların acısını paylaştı.

Suriye’nin Ayn el-Arab bölgesindeki PKK/YPG’li teröristler tarafından peş peşe roketatarlı atak düzenlenmiş, sonucun ise 2 kişi hayatını kaybetmişti. Karkamış İlçesi’ne ziyaret gerçekleştiren MHP Gaziantep Milletvekili Taşdoğan, MHP Karkamış İlçe Teşkilatı ile birlikte bölgede incelemeler de bulunarak, taziye ziyaretleri gerçekleştirip, esnaf ve vatandaşlara da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçmiş olsun dileklerini iletti.

Taziye ziyareti

MHP Milletvekili Taşdoğan bölgeye gelmeden evvel, düzenlenen hain taarruz sonucunda hayatını kaybeden Kocatepe İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Ayşenur Alkan ve Etiler Mahallesi’ndeki meskeninde şarapnellere gaye olan Hasan Karataş’ın ailerine ziyarette bulunarak başsağlığı dileklerini iletti.

Esnaf ve vatandaşa moral ziyareti

MHP Karkamış İlçe Başkanı İsa Tiryaki ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Karkamış Kaymakamı Furkan Çakır’ı ziyaret ederek bölgedeki gelişmeler hakkında bilgi alan MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, daha sonra ise esnafı ve vatandaşları ziyaret etti. İlçe de esnaf ve vatandaşlarla tek tek sohbet ederek ‘Geçmiş Olsun’ diyen Taşdoğan, roket mermisinin düştüğü Ağgün ailesinin de konutuna ziyarette bulundu.

“Bu millet haine boyun eğmez”

Karkamış ilçesinde yaptığı incelemeler ve ziyaretlerin akabinde açıklamada bulunan MHP Gaziantep Milletvekili Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, “Milletimize, Karkamışlı hemşehrilerimize ve Kilisli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Birkaç gün evvel PKK/YPG’li teröristler tarafından Karkamış ilçemize ve Kilis vilayetimize ataklar oldu. Hainler, artık sivillerimizi gaye almaya başladılar, karşılıklarını ise onurlu ordumuz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından misliyle aldılar. Bizde bugün Karkamış ilçemize gelerek esnaf ve vatandaşlarımızın acılarını paylaştık. Hepsi vatanını, milletini ve devletini seven, yanında olan insanlardır. Devletimiz de her vakit olduğu üzere onların yanındadır. Hasar tespit ve öbür tespit süreçleri yapılarak, yaralar sarılmaya başlandı. Bu vesileyle de her birine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türk halkı teröre ve onun yandaşlarına asla boyun eğmemiştir, bundan sonra da eğmeyecektir. Bu hainlere gereken her şey ziyadesiyle yapılacaktır” diye konuştu. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu