Teknoloji

OnePlus Nord CE 4’e Güncellemeyle Yapay Zeka Özellikleri Geldi

OnePlus, yeni akıllı telefonu için güncelleme yaptı. Güncelleme sayesinde yeni yapay zeka özellikleri OnePlus Nord CE 4’ye geldi.

OnePlus, OnePlus Nord CE 4 tanıtımı ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Yeni telefon modelinin pazarda iyi dönüşler alması, şirketi de bu konuda hızlandırmış durumda. Öyle ki OnePlus Nord CE 4 için yeni güncelleme kısa süre içerisinde geldi. OxygenOS 4 güncellemesini yayınlayan OnePlus, çeşitli iyileştirmelerin yanı sıra telefonlara yapay zeka destekli popüler özellikleri de getirdi. Başlangıç aşamasında bölgesel olarak sunulacak güncelleme, kısa süre içerisinde tüm OnePlus Nord CE 4 kullanıcılarına gönderilecek. Bu sürecin çok uzun olması beklenmiyor.

OnePlus Nord CE 4 Güncellemesi Neler Getiriyor?

OxygenOS 14.0.1.427 numaralı güncellemesiyle birlikte telefonlara daha gelişmiş kararlılık ve daha iyi güç optimizasyonu getiriliyor. Böylece pil ömrünün daha uzun süre kullanılması ve çeşitli hataların giderilmesiyle telefon deneyimi iyileştirilmiş. Güncellemelerde dikkat çeken iyileştirmelerden birisi de bluetooth bağlantısında. Bluetooth bağlantısı ile kulaklıklar üzerinden görüşme yapanlar için daha net ve kesintisiz bağlantı seçeneği telefonlara ekliyor.

OnePlus Nord CE 4’e Güncellemeyle Yapay Zeka Özellikleri Geldi

Ancak OnePlus Nord CE 4 güncellemesinde en çok dikkat çeken yapay zeka destekli AI Silgi özelliği. Pek çok telefonda yer almaya başlayan sihirli silgi özelliği artık Nord CE 4’te de kullanılabilecek. Fotoğraflardaki istenmeyen nesnelerin silinmesini sağlayan bu özellik, ek bir uygulamaya gerek kalmadan fotoğraflarda rötuş yapılmasını sağlıyor. Yapay zeka desteği sayesinde başarılı sonuçların alınabildiği bu özellik, artık OnePlus modellerinde de yaygın hale gelecek gibi görünüyor.

Bu yapay zeka özelliğinin yanında son olarak kamera performansında iyileştirmeler de yapılmış. Yeni güncellemeyi alan kullanıcılar, daha akıcı video kaydı ve daha kaliteli çekimler yapabiliyor.

OnePlus, kullanıcıların Ayarlar > Cihaz Hakkında > OxygenOS > Güncellemeyi Kontrol Et bölümünden güncelleme kontrolü yapabileceğini de hatırlattı.

gemerekhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu