Teknoloji

Sızan iPhone 15 Pro şemaları, ortaya atılan birçok söylentiyi doğruluyor

Apple’ın bir sonraki amiral gemisi telefonları iPhone 15 ve iPhone 15 Pro son zamanlarda sızdırılan şemalara dayalı bazı önemli tasarım değişikliklerini içerecektir. Twitter’da paylaşılan diyagramlar, iPhone 15 Pro olduğu düşünülen telefonun detaylı boyutlarını ve ana hatlarını gösteriyor.

Şemadaki en belirgin değişiklik, ikonik Lightning’in yerini alan alt kısımdır. USB-C bağlantı noktasına geçiş . Bu, Apple’ın yeni Avrupa Birliği düzenlemelerine uymak için iPhone 15 serisinde USB-C’ye geçeceği yönündeki söylentilerle aynı doğrultuda.

Avrupa Birliği, 2027 yılına kadar satılan tüm akıllı telefonların kullanıcı tarafından değiştirilebilen pillere sahip olmasını zorunlu kılan yeni kurallar uygulamaya koydu. Yeni kurallar, elektronik atıkları azaltmak ve tamir edilebilirliği teşvik etmek için yoğun bir çabanın sonucudur.

Ayrıca şemalar, sol taraftaki düğme düzeninin revize edildiğini ve yeni bir turun olduğunu gösteriyor ” aksiyon” düğmesinin sessize alma anahtarının yerini alabileceğini gösteriyor. Ses düğmeleri her zamanki yerlerinde kalıyor. Daha önce Action düğmesinin cihazı kapatmaktan daha fazla iş yapacağı söylenmişti. Örneğin, Kameradaki ses düğmesi uygulama işini yapmak üzere.

iPhone 15 Pro’nun genel boyutları, iPhone 14 Pro’dan biraz daha büyük görünüyor. Sızıntıya göre mevcut modeldeki 7.9 mm ile karşılaştırıldığında 8,2 mm’lik bir kalınlık söz konusudur.

Şemadaki diğer ayrıntıların ortasında, iPhone 14 Pro’ya kıyasla biraz daha geniş ancak daha az uzun bir kamera dizisi yer alıyor.

Bildiğimiz geniş, ultra geniş ve telefoto kamera lensleri motamottur. Şemalar daha pürüzsüz, daha yuvarlak kenarlar ve ekranın etrafında daha ince çerçeveler gösterir.

Sızdırılan şemaların mutlak gerçek olduğuna dair bir kanıt yok ancak iPhone 15 Pro hakkında önceki söylentilerle kesinlikle örtüşüyor.

haber-mudurnu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu