Teknoloji

Steam’deki Yeni Oyun Listeleri Yerle Bir Ederek Marvel ve Nintendo Gibi Firmaları Geride Bıraktı

Oyun dünyasını heyecanlandıran bir gelişmede ‘Slay the Princess’ isimli kaygı oyunu Steam sıralamalarını sarsarak zirveye yerleşti. Eleştirel beğeni toplayıp Metacritic’ten 92 gibi yüksek bir puan alarak 2023’ün çıkan en iyi oyunları arasında yerini aldı. Bu başarısıyla adından söz ettirecek gibi görünüyor. Detaylar içeriktedir. ?

Kaynak: bir

2023 yılı görsel oyunlar alanında dikkat çeken pek çok eserin ortaya çıktığı bir yıl olarak kayıtlara geçti.

Geçtiğimiz ay özellikle Super Mario Bros. Wonder ve Marvel’s Spider-Man 2 gibi büyük başarı yakalayan yapımların vizyona girdiğine tanık olduk.

Ancak bu bilinen oyunların gölgesinde, Steam’de yayınlanan ve adından söz ettiren bağımsız bir korku oyunu, listeleri alt üst etti.

“Slay the Princess” adı verilen bu yeni bağımsız korku oyunu, Metacritic derecelendirmesine göre Marvel ve Nintendo’nun gişe rekorları kıran oyunlarını geçmeyi başardı.

Şu anda Metacritic’te 100 üzerinden 92 puanla 2023’ün en yüksek puan alan oyunları arasında yer alıyor. Bu puan Super Mario Bros’a benzer. Wonder ile aynı seviyede olsa da Marvel’s Spider-Man 2’nin 90, Alan Wake 2’nin ise 89 puan aldığını görebiliyoruz.

Black Tabby Games tarafından geliştirilen ve 23 Ekim’de Windows için Steam’de yayınlanan Slay the Princess, büyük ölçekli bir pazarlama kampanyasına veya büyük bir yayıncının desteğine gerek kalmadan oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı.

Steam’deki kullanıcı yorumlarına bakıldığında oyunun oldukça beğenildiği görülüyor.

Sadece iki hafta gibi kısa bir sürede 3 bin yorum alan ve %97 olumlu puanla ‘Son Derece Olumlu’ olarak derecelendirilen oyun, korku türündeki başarısını da kanıtlıyor.

Oyunda oyuncuların bir prensesi öldürmesi gerekiyor ve oyun onları rahatsız edici bir rol yapma oyunuyla ormandaki bir kulübeye götürüyor.

Ancak prenses çeşitli ikna yöntemleri ve hileleri kullanarak oyuncuları bu görevden vazgeçirmeye çalışır.

Türkçe dil desteği bulunmayan oyun 175 Türk Lirası fiyat etiketiyle satılıyor.

Bakalım siz ne düşünüyorsunuz yorumlarda. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu