Haber

Yozgat Havalimanı’nda altyapı çalışmaları sona erdi

Yozgat Havalimanı’nda altyapı çalışmaları sona erdi

YOZGAT – Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesi ile uluslararası standartlarda inşa edilen Yozgat Havalimanı’nda fiziki altyapı yüzde 95 oranında tamamlandı, üst yapı çalışmaları ise devam ediyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 3 Haziran 2018’de temeli atılan ve şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanının inşaatı yüzde 95 oranında tamamlandı. Uluslararası standartlara sahip havalimanı, Yozgat merkez ve ilçelerinin yanı sıra çevre illere de hizmet verecek. Önümüzdeki yıl üst yapı çalışmalarının tamamlanarak havalimanının hizmete açılması hedefleniyor.

AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer havalimanını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Yozgat Havalimanı’nda fiziki altyapının yüzde 95 oranında tamamlandığını belirten AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, üst yapı çalışmalarının en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacağını söyledi. Yozgat Havalimanı’nın yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip olduğunu kaydeden Akgül, çevre illere de hizmet vereceğini söyledi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Havalimanı’nın doğu ile batının, kuzey ile güneyin kesiştiği noktada olduğunu vurgulayarak, bu yıl içinde yüzde 95’e ulaşan altyapı çalışmalarının tamamlanacağını söyledi. Havalimanının şehrin kültür, sanat, ekonomi ve turizmine büyük katkılar sağlayacağına işaret eden Köse, havalimanının dünyaya açılan kapısı olacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu