Haber

1 Mayıs’ta Taksim Meydanı ve çevresinde sıkı güvenlik önlemleri

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde toplantı ve gösteri yürüyüşüne izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresinde sıkı güvenlik önlemleri uygulanıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı güvenlik tedbirleri kapsamında Taksim Meydanı, Talimhane, Tarlabaşı, Divan Kavşağı, Gezi Parkı, Atatürk Kültür Merkezi tarafı, The Marmara Oteli önü ile Sıraselviler ve İstiklal Caddesi’nin dört bir yanı demirle çevrildi. engeller.

Sadece Taksim Meydanı’na çıkan bazı yerlerde kurulan polis kontrol noktalarından geçişe izin veriliyor. Meydan tamamen geçişlere kapatılırken, vatandaşlar ve turistler polis ekipleri tarafından arandıktan sonra İstiklal Caddesi’ne girebiliyor.

Atlı ve köpekli polis ekipleri, güvenlik tedbirleri kapsamında İstiklal Caddesi’nde devriye geziyor.

Meydandan Tünel’e İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm cadde ve sokaklar demir bariyerlerle kapatıldı. Polis ekipleri her cadde ve sokağın başında nöbet tutuyor.

Ayrıca Taksim’e giden tüm yol ve kavşaklarda trafik ekipleri hazır bekliyor.

Çevik kuvvet ekipleri Mecidiyeköy Meydanı’nda ve sokak köşelerinde nöbet tutuyor. Mecidiyeköy’den Şişli’ye giden yolun girişinde tedbir amaçlı Sosyal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) bekletiliyor.

Beşiktaş’ta Barbaros Bulvarı ve çevresinde polis ekipleri tarafından güvenlik önlemi alındı.

Maltepe’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü programına katılacak sendikaların yürüyüşünde yer alacak yürüyüş korteji için Maltepe’de Yalı Caddesi ve bu sokağa çıkan sokaklarda polis ekipleri tarafından güvenlik önlemi alınıyor. Öğleden sonra Maltepe Etkinlik Alanı’nda DİSK.

Etkinliğin yapılacağı alan program için hazırlanırken, polis ekipleri burada da güvenlik önlemi aldı.

carsibasiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu