Haber

Adayların propaganda talimatı açıklandı

ANKARA (İGFA) –YSK, cumhurbaşkanı adayları ve siyasi partilerin TRT’de yapacakları propaganda konuşmalarının sıralaması için bugün kura çekti.

Başkan adaylarının ilk konuşma sırası Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Ogan, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan;İkinci konuşmanın sırası ise Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Ogan ve Recep Tayyip Erdoğan olacak.

Cumhurbaşkanı adayları, 7-13 Mayıs tarihleri ​​arasında saat 18.00’de “sözlü ve görüntülü propaganda” haklarını kullanacaklar.

Bir gün içerisinde kullanabileceği maksimum konuşma süresi 10 dakika olacaktır. Seçimin ikinci türde olması halinde adaylar 24 Mayıs-27 Mayıs ortasında konuşacak. İkinci kurada yer alan adaylar için 22 Mayıs’ta konuşma sırası için kura çekilecek.

Televizyonda yapılacak propaganda konuşmalarında, Türk bayrağı ve Yüksek Seçim Kurulu’nun belirleyeceği büyüklükteki parti bayrağı, konuşmacının arkasındaki panoya, ekrana asılacak veya ekranda gösterilecek.

Bu arada seçime katılacak siyasi partilerin 10’ar dakikalık söz hakkı bulunuyor.

Buna kıyasla ilk gün konuşma sırası;Refah Partisi, ÂLA Partisi, Halk Kurtuluş Partisi, Adalet Partisi, İktidar Birliği Partisi, Anavatan Partisi, Haklar ve Özgürlükler Partisi, Adalet Birlik Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Vatan Partisi, Büyük Birlik Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Milli Yol Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Yenilikçilik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Zafer Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Millet Partisi, Sol Parti, Genç Parti.

İkinci gün yapılacak konuşmaların sırası ise;Yenilik Partisi, GÜZEL Partisi, Anavatan Partisi, Adalet Partisi, Genç Partisi, İktidar Partisi, Millet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Halk Kurtuluş Partisi, Vatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Vatan Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Yeniden Refah Partisi, Milli Yol Partisi, Sol Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Zafer Partisi, Türkiye Kurmay Partisi, Adalet ve Birlik Partisi, Haklar ve Hürriyetler Partisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu