Haber

Aydınlı Milli Sporcuya Başarılar Diliyorum

Aydın Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü, Avusturya’da düzenlenecek Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek Aydınlı milli sporcu Muhammed Sarıtaş’a başarılar diledi.

Başarılarıyla genç sporcular arasında dikkat çeken 14 yaşındaki Muhammed Sarıtaş, Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası hazırlıklarına devam ediyor. Milli gruba seçilen Sarıtaş, 24-2 ile 6 Kasım tarihleri ​​arasında Avusturya’nın Innsbruck kentinde düzenlenecek şampiyonada Türkiye’yi gururla temsil edecek. Genç sporcuyla ilgili bir paylaşım yapan Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sarıtaş’ın milli takım yolundaki başarısını tebrik ederek, şampiyonlukta başarılar diledi.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Genç tekvando sporcusu, geçen yıl katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda Yıldız Erkekler kategorisinde elde ettiği birincilikle dikkat çekti. 6 Kasım’da yapılan Türkiye elemeleri bu başarılarla ulusal şampiyonluğu kazandı.Takımın vazgeçilmez isimlerinden biri haline geldi.Muhammed Sarıtaş’ın öne çıkan özelliklerinden biri de sadece bireysel başarılarıyla değil, aynı zamanda bireysel başarılarıyla da tanınmasıdır. Sportmenlik anlayışı ve takım ruhuna yaptığı katkılardan dolayı Avrupa Şampiyonası’nda hem bireysel hem de grup halinde yarışacak olması, genç tekvandoda liderlik vasfını bir kez daha ortaya koyuyor.Muhammed Sarıtaş başarısını sadece sahada değil devam ettiriyor. Sporun yanı sıra eğitim hayatında da disiplinli çalışma prensibi ve kararlılığıyla örnek bir genç sporcu olan Sarıtaş, Türk tekvando camiasının gelecekteki temsilcilerinden biri olarak adını duyurmaya devam ediyor. Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası “Genç yeteneğin başarılı performansını ve milli formada elde edeceği zaferleri sabırsızlıkla bekliyoruz.” – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu