Haber

Başkan Aktaş: ‘Bugünü imar edip geleceği inşa ediyoruz’

– Lider Aktaş: “Bugünü geliştiriyor, geleceği inşa ediyoruz”

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ulaşımdan kültür ve sanata hayatın her alanında projeler geliştirdiklerini belirterek, “Şehrin hem bugününü geliştiriyoruz, hem de geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz.”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş güne Kestel ilçesinde başladı. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Merkez Cami’de kılınan sabah namazının ardından vatandaşlara çorba dağıttıktan sonra ilçedeki sivil toplum kuruluşu, meslek odası ve hemşehri derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Önder Aktaş, Darül Şifa Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek hizmet alan vatandaşlarla sohbet etti ve tedavi süreçleri hakkında bilgi aldı. Ziyaretin sonunda mozaik taşlarla yapılan Türk Bayrağı tablosu, Bakım Merkezi Kurucu Müdürü Nazmi Kıyatsıl tarafından Önder Aktaş’a hediye edildi. Başkan Aktaş daha sonra fabrikaları ve esnafı ziyaret ederek Kestel teşkilatı ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu. Günün sonunda ‘Kestel Gençlik Buluşması’ kapsamında gençlerle buluşan Başkan Aktaş, Bursa’yla ilgili projelerini gençlerle paylaştı.

Kestel’e son 6 yılda önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ulaşımdan kültür sanata hayatın her alanında projeler geliştirdiklerini belirtti. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin merkezinden en ücra köşesine kadar ihtiyaç duyulan her konuda hizmet verdiğini belirten Başkan Aktaş, “İlçelerimizin yaşam standartlarını yükseltmek için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçelerimizi nitelikli yatırımlarla buluşturuyoruz. Kentin bugününü geliştirip geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz.” Öte yandan son yıllarda sosyal devlet olma yolunda da önemli adımlar atıldı. Darül Şifa Bakım Merkezi de bunlardan biri. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

selcukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu