Haber

Beyoğlu’nda komşusunu öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapis cezası

Beyoğlu’nda 66 yaşındaki komşusu Mevlüde Aluçlu’nun bileziğini yağmalayarak boğazını keserek öldürdüğü iddia edilen sanığın davasında karar çıktı. Mahkeme sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapis cezası verdi.

22 Ekim 2022’de komşusu Mevlüde Aluçlu’nun (66) Beyoğlu’ndaki evine gittiğinde kolundaki bileziği yağmaladığı ve boğazını keserek öldürdüğü iddia edilen sanık Baran Ünal’ın (27) davası, karar verildi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada merhum Mevlüde Aluçlu’nun müşteki ailesi de hazır bulundu. Duruşmaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile tarafların avukatları da katıldı.

Duruşmada müştekiler, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Sanık Baran Ünal savunmasında beraat talebinde bulunduğunu söyledi. Son sözlerinde takdir yetkisinin mahkemeye ait olduğunu söyledi.

Ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapis cezası

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Baran Ünal’ı ‘kasten kadın öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Kurul, sanığa ‘silahla ev yağmalama’ suçundan 12 yıl hapis cezası verirken, sanığın tutukluluğunun devamına da karar verdi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu