Haber

CHP’li belediye AK Parti’ye geçti

Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Kaytazdere beldesi Belediye Başkanı Ali Kangal, Fen İşleri Müdürü Ş.D.’yi görevden aldı. Davayı mahkemeye taşıyan eski yönetici, Kasım 2018’de davayı kazanmış ve Bölge İdare Mahkemesi tarafından görevi iptal edilmişti.

Kangal, mahkeme kararına uymadı ve Ş.D. yeni bir görev verdi. Eski yönetici bu konuyu da mahkemeye taşıdı. Yalova 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Ali Kangal, mahkeme kararına uymadığı gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza nedeniyle hakkından mahrum bırakılan Kangal, İçişleri Bakanlığı tarafından 10 ay içinde görevinden alındı.

Kangal’ın görevden alınması nedeniyle Kaytazdere Belediye Meclisi’nde başkan yardımcısı seçimi yapıldı. Daha önce CHP’den milletvekili olan Korhan Tan, partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti. Yapılan oylamada AK Parti’den aday gösterilen Tan, 5 oyla genel başkan yardımcısı seçildi. Tan’a karşı CHP’nin aday gösterdiği aday 4 oyla kaldı. Böylece CHP’de yer alan Kaytazdere Belediyesi AK Parti yönetimine geçti.

haberaglasun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu