Haber

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir’den Diyarbakır annelerine ziyaret Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir, dağa kaçırılan çocukları için HDP vilayet binası önünde oturma hareketi yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etti.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma hareketi 1175’inci gününde sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir beraberinde eşi Nuray ve kızı Elifnur Meryem ile ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren ailelere ziyarette bulundu.

Evlatlarının dağa nasıl kaçırıldığını Demir’e anlatan aileler, terör örgütü PKK ile HDP’ye yansılarını lisana getirdi.

Ziyaretin akabinde gazetecilere açıklama yapan Demir, evlat hasretiyle yanan anne ve babalarla görüştüklerini söyledi.

Evlat nöbeti tutan anne ve babaları, dayanaklarını iletmek, onları yürekli duruşlarından ötürü tebrik etmek için ziyaret ettiklerini vurgulayan Demir, günlerdir süren harekette, bu fedakarlığı gösteren anne ve babalara teşekkür etti.

Ailelerin tıpkı vakitte yüreği yanan öbür anne ve babaların da sesi olduğuna işaret eden Demir, devletin uğraşı, buradaki ailelerin sesi ve duasıyla kimi ailelerin evlatlarına kavuştuğunu hatırlattı.

Demir, başka ailelerin de evlatlarına kavuşmasını temenni ettiklerini lisana getirerek, şöyle konuştu:

“Devletimiz teröristlerle çaba ederken, yalnızca kukla değil, kuklacıların kim olduğuyla ilgili de kesin bilgiler dahilinde kendi hareketlerini, harekatını yapacaktır, yapmaya da devam edecektir. Bütün maksadımız, çabamız, annelerin, babaların yürek acılarının bir an evvel durması. Bunu sağlamak için de devletimiz her türlü imkanı seferber etmiş durumda. Allah bu anne ve babalardan razı olsun. Evlat acısı diğerdir. Evlat acısını bilmeyenlere, duymayanlara Allah insaf versin. Bu gayrette daima beraberiz. Bu topraklarda yaşamış insanların ortasına fitne sokmak isteyenlere karşı da bu yürekli ve yiğit duruşu gösteren anne ve babalara teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu