Teknoloji

Elon Musk herkesin mavi tik rozetini kaldırdı: Sadece üç kişinin parasını cebinden ödüyor

ABD’li şirket geçtiğimiz aylarda eski doğrulama yöntemiyle onaylanan Twitter hesaplarının mavi tik rozetlerinin kaldırılacağını ve mavi tik rozetini kaybetmek istemeyenlerin Twitter Blue abonesi olarak özelliği güncelleyebileceğini duyurmuştu.

420K HESAP MAVİ TİK KALDIRILDI

Elon Musk yönetimindeki Twitter, çok tartışılan bu kararını bugün uygulamaya koydu ve eski yöntemle onaylanan 420 bin Twitter hesabının mavi tik rozetini kaldırdı. Twitter’da neredeyse her özelliği ücretli hale getirmeye başlayan Musk, kullanıcılar tarafından birçok tepkiye maruz kaldı.

Twitter’ın bu adımından sonra herkes ücret ödeyerek mavi tik rozetine sahip olabilecektir. Ancak bunu kabul etmeyen kişiler ödeme yapmayacak ve Twitter hesaplarını mavi tiksiz kullanabileceklerdir.

ÖDEME YAPILMAYAN ROZETİ İPTAL EDİLMİŞTİR

Geçenlerde New York Times’ın bahisle ilgili sözcüsü medya şirketinin mavi tik için ödeme yapmayacağını söyledi. Bunun ardından Elon Musk, dünyanın en büyük gazetelerinden biri olan New York Times’tan mavi tik rozetini resmen kaldırdı.

Ancak Jennifer Lopez, Harry Styles, Bill Gates, Lady Gaga, Pope Francis, Justin Bieber, Kim Kardashian ve birçok Beyaz Saray kuruluşu da ücretsiz mavi tik rozeti ücreti ödemeyeceklerini açıkladı.

ÜCRETLİ MAVİ TİK ROZETİ DOLANDIRICILARA ÇALIŞTI

Twitter’da 2009 yılından beri kullanılan mavi tik rozetinin fiyatı birçok fake hesap için fırsat yarattı. Şahıslar bu fırsatı değerlendirerek bir bedel karşılığı mavi tikli taklit hesap açarak birçok kişiyi dolandırmaya çalıştı. Hatta ülkemizin Şanlıurfa ilinde valilik adına onaylı geçersiz bir hesap açıp okulların tatil olduğunu belirten bir tweet paylaşmışlar.

Muharrem İnce de dünya genelinde mavi tik kaldırılanlar arasında yer alıyor. 8 dolar ödemeyen her kullanıcıdan alınan mavi tikler, Twitter Blue abonesi olarak hesaplara tekrar eklenebilir.

ELON MUSK ÜÇ KİŞİNİN ROZETİNİ CEPTEN ÖDÜYOR

Mavi tik rozeti ödemeyen simslerden Lebron James, Star Trek dizisinde Kaptan Kirk’ü canlandıran usta oyuncu William Shatner ve ünlü yazar Stephen King’in mavi tik rozeti bedelini Elon Musk ödüyor. kendi cebi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu