Ekonomi

İZTO üyesi firmalar Fransa ve İspanya’da iş görüşmeleri yaptı

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesine Destek (UR-GE) projesi kapsamında, tıbbi cihaz ve malzemeleri bölümünde faaliyet gösteren İzmir Ticaret Odası’na (İZTO) üye 10 firmadan 18 temsilci, Fransa ve İspanya’da iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

İZTO’dan yapılan açıklamaya göre, diplomatik temsilcilikler ve iş birliği potansiyeli yüksek kurumları ziyaret eden İzmirli iş insanları, 6 gün süren organizasyonda Paris ve Madrid’de 160 görüşme gerçekleştirdi.

Yapılan toplantılarda firmaların Avrupa pazarlarındaki etkilerini artırmaları ve bu pazarlardaki fırsat ve gereksinimlerin irdelenmesi amaçlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İZTO Yönetim Kurulu Lideri Mahmut Özgener, UR-GE Projesi kapsamında tıbbi cihaz ve malzemeler alanında geçen yıl Latin Amerika faaliyetleri yürüttüklerini belirterek, “Bu yıl hedef pazarımızı Fransa Paris ve İspanya Madrid olarak belirledi.Tıbbi cihaz ve malzeme sektörü, “İthal hammadde ve ara mamullere dayalı üretim yapan yerel ekonomik güç kaynağımız. İthal hammadde ve ara mamuller katma değer katarak hem ülke pazarına hem de dünyaya sunuluyor.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu