Haber

Küçükçekmece’de Uçurtma Festivali’nde 7’den 70’e eğlence

Küçükçekmece Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Uçurtma Şenliği, binlerce kişinin katılımıyla İstasyon Mahallesi Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirildi. 10 bin uçurtmanın dağıtıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne olurken, festivalde 7’den 70’e herkes eğlenceli ve keyifli anlar yaşadı. Okul maratonu başlamadan hemen önce gerçekleştirilen etkinliğe çocuklar ve velileri yoğun ilgi gösterdi.

Programda yüz boyamadan palyaço ve hokkabaz gösterilerine, oyun setlerinden güneş gözlemine kadar pek çok etkinlik çocuklara sunuldu. Rengarenk uçurtmaların gökyüzünü süslediği, eğlence ve heyecan dolu Uçurtma Şenliği’nde çocuklarını bölgeye getiren vatandaşlar, halay oyunları ve oyunlarla müziğe eşlik etti.

Gülderen Kül: Uçurtma ve ikramlarla çok eğlendik

Etkinlikte çok eğlendiğini belirten Gülderen Kül isimli çocuk, “Biz burada sadece uçurtma uçurmadık. Kabarık, pamuk şeker ve dondurma ikramları var. Çok eğlendim. Bu güzel günün tadını çıkarıyorum. “Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

‘Bu tür etkinliklerin sayısının artmasını diliyorum’

Uçurtma Festivali’ne ailesiyle katılan Beylikdüzü’nden bir vatandaş, “Etkinliği sosyal medyada gördüm. Günümüzde çocuklarımızla ve ailemizle keyifli vakit geçirebileceğimiz ücretsiz aktivite çok az. Kızım ve eşimle çok eğlendik. “Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Evren Karadağ: Çocuklara yönelik birçok etkinlik planlandı

Evren Karadağ isimli vatandaş, geçen yıl Uçurtma Festivali’ne katıldığını belirterek, “Geçen yıl da aynı etkinlik Yarımburgaz İlçesi’nde yapılmıştı. Gördüğüm kadarıyla burada insanlar çok mutlu. Çocuklara yönelik pek çok etkinlik düşünüldü. Güzel bir olay. Devamını bekliyoruz dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu